top of page

Wasze najczęstsze pytania

W tym jednym miejscu zebrałam dla Was najczęściej pojawiające się pytania dotyczące sesji zdjęciowych. Jeśli masz wątpliwości lub pytania - sprawdź czy znajdziesz poniżej odpowiedź. Skontaktuj się ze mną jeśli masz dodatkowe, konkretne pytanie związane z sesją.

Jak wygląda sesja zdjęciowa?

Każda sesja zdjęciowa jest inna. Szyta na miarę (słucham Was i Waszych Marzeń, poznaję Wasze potrzeby i oczekiwania). Każdy z Was jest inny. Bardzo mi zależy na pokazaniu Was naturalnymi dlatego dużą wagę przywiązuję do relacji z Wami (nie tylko w czasie sesji). Najlepiej jeśli poznamy się jeszcze przed sesją, ale jeśli nie jest to możliwe to na początku sesji "poznajemy się" fotograficznie. Robię próbne ujęcia, dużo z Wami rozmawiam. Pytam, słucham. 

Prowadzę Was w trakcie sesji ale... Nie jestem FotoDyktatorką - obserwuję Was i Wasze zachowania. Bardzo często okazuje się, że kiedy zapominacie, że to sesja zdjęciowa a bawicie się (sesja portretowa, lifestyle) lub skupiacie na sobie wzajemnie (sesje dla par, sesje rodzinne) - mi pozostają tylko drobne wskazówki dla Was, malutkie korekty. Nie aranżuję sesji, każdą nazywam spacerem fotograficznym ponieważ "pomiędzy rozmowami i śmiechem" robimy zdjęcia.

Jestem otwarta na Wasze pomysły ale też i ja mam ich całkiem sporo. 

Gdzie się odbywa sesja zdjęciowa?

To zależy od Was i rodzaju sesji. To plener, studio (na Chmielnej lub wynajęte), apartament, Wasz Dom. Nie przejmuj się, jeśli nie wiesz gdzie chciałbyś mieć sesję - wysłucham Ciebie i zaproponuję odpowiednie miejsce. 

Jak się przygotować do sesji?

Przede wszystkim warto pomyśleć o sesji jak o czasie wolnym od trosk, spraw codzienności. Sesja to przygoda (tak, nawet ta wizerunkowa!), inny czas. Warto więc myśleć o tym jak o nadchodzącej przyjemności a nie stresie - nie umiem pozować, jak będę wyglądać, czy będzie pogoda, w co się ubrać? Dobrze dobrany termin sesji (nie wciśnięty pomiędzy inne sprawy) to fajny początek. Nie bądź bezpośrednio po pracy lub przed - chyba, że robimy zdjęcia wizerunkowe w Firmie. Wyśpij się. Odpocznij. Może poszukaj inspiracji? Rozmarz się i pomyśl, na jakich ujęciach zależy Tobie najbardziej. Kiedy nie będziesz mogła się doczekać sesji... - tak, to jest ODPOWIEDNIE nastawienie!

Ile kosztuje sesja zdjęciowa?

Cena sesji jest uzależniona od kilku czynników, m.in.

  • czasu sesji (niektóre dni weekendowe są dodatkowo płatne),

  • miejsca sesji (np. apartament czy większe studio jest dodatkowo płatne według cennika wynajmu, jeśli miejsce sesji jest bardziej odległe - dochodzą koszty dojazdu),

  • rodzaju sesji (co wpływa na stopień zaawansowania retuszu a tym samym czas dodatkowy przeznaczony na post produkcje zdjęć) czy też

  • ilości zdjęć,

  • makijażu / fryzury.

Koszt sesji zdjęciowej to nie tylko fizyczne zdjęcia, które otrzymujecie. To także konsultacja i wszystkie czynności związane z sesją.

Czy można dobrać zdjęcia?

Tak. Umawiamy się na pakiet zdjęć (uszyty na miarę dla Ciebie) ale wykonuję więcej ujęć i do wyboru dostajesz więcej zdjęć niż z pakietu. Zawsze możesz dokupić dodatkowe zdjęcia - cenę poznajesz przy zawieraniu umowy.

Czy muszę mieć własny makijaż?

Nie. Wszystko zależy od Ciebie. Najważniejsze jest to, żebyś czuła się przygotowana i piękna. Jeśli zechcesz - moja makijażystka, z którą współpracuję, wykona piękny i dopasowany do Ciebie (oraz sesji!) odpłatny makijaż. 

Czy dostępna jest garderoba?

Nie. W przypadku każdej sesji zdjęciowej (studio, plener, apartament) odbywają się w Waszej garderobie. Doradzam :)

Jak długo dostępna jest galeria online ze zdjęciami do wyboru?

Z reguły ustawiam galerię na 3 miesiące. Wasze zdjęcia przechowuję na zewnętrznym nośniku przez co najmniej 6 miesięcy.

Czy mogę z kimś przyjść na sesję?

Zależy to od sesji. Rodzinna, dla par - wiadomo, że musi być Komplet na sesji. Jednakże osoby trzecie nie mogą być obecne ani utrwalać przebiegu sesji, w tym - mojego wizerunku.

Czy sesja plenerowa odbywa się niezależnie od pogody?

Nie. Zgodnie z regulaminem, każda ze stron (Ty i fotograf) może jednokrotnie przełożyć termin sesji bez podania przyczyny. Kiedy jednak umawiamy się na sesję w plenerze - śledzę pogodę i - jeśli jest zmienna, często proponuję tzw. plan B. Nie zależy mi na zrobieniu zdjęć bez względu na pogodę czy otoczenie. Moim celem jest sesja zdjęciowa, którą będziecie wspominać przez bardzo długi czas.

bottom of page