top of page

Wasze najczęstsze pytania

W tym jednym miejscu zebrałam dla Was najczęściej pojawiające się pytania dotyczące sesji zdjęciowych. Jeśli masz wątpliwości lub pytania - sprawdź czy znajdziesz poniżej odpowiedź. Skontaktuj się ze mną jeśli masz dodatkowe, konkretne pytanie związane z sesją.

Jak wygląda sesja zdjęciowa?

Każda sesja zdjęciowa jest inna. Szyta na miarę (słucham Ciebie i Twoich Marzeń, poznaję Twoje potrzeby i oczekiwania). Każdy jest inny. Bardzo mi zależy na pokazaniu Ciebie naturalnym dlatego dużą wagę przywiązuję do relacji z Tobą (nie tylko w czasie sesji). Najlepiej jeśli poznamy się jeszcze przed sesją, ale jeśli nie jest to możliwe to na początku sesji "poznajemy się" fotograficznie. Robię próbne ujęcia, dużo z Tobą rozmawiam. Pytam, słucham. 

Prowadzę w trakcie sesji ale... Nie jestem FotoDyktatorką - obserwuję Ciebie i Twoje zachowania. Bardzo często okazuje się, że kiedy zapominacie, że to sesja zdjęciowa a bawicie się (sesja portretowa, lifestyle) lub skupiacie na sobie wzajemnie (sesje dla par) - mi pozostają tylko drobne wskazówki dla Ciebie, malutkie korekty. Nie aranżuję sesji, każdą nazywam spacerem fotograficznym ponieważ "pomiędzy rozmowami i śmiechem" robimy zdjęcia.

Jestem otwarta na Twoje pomysły ale też i ja mam ich całkiem sporo. 

Gdzie się odbywa sesja zdjęciowa?

To zależy od Ciebie i rodzaju sesji. To plener, studio (na Chmielnej lub wynajęte), apartament, Twój Dom. Nie przejmuj się, jeśli nie wiesz gdzie chciałbyś mieć sesję - wysłucham Ciebie i zaproponuję odpowiednie miejsce. 

Jak się przygotować do sesji?

Przede wszystkim warto pomyśleć o sesji jak o czasie wolnym od trosk, spraw codzienności. Sesja to przygoda (tak, nawet ta wizerunkowa!), inny czas. Warto więc myśleć o tym jak o nadchodzącej przyjemności a nie stresie - nie umiem pozować, jak będę wyglądać, czy będzie pogoda, w co się ubrać? Dobrze dobrany termin sesji (nie wciśnięty pomiędzy inne sprawy) to fajny początek. Nie bądź bezpośrednio po pracy lub przed - chyba, że robimy zdjęcia wizerunkowe w Firmie. Wyśpij się. Odpocznij. Może poszukaj inspiracji? Rozmarz się i pomyśl, na jakich ujęciach zależy Tobie najbardziej. Kiedy nie będziesz mogła się doczekać sesji... - tak, to jest ODPOWIEDNIE nastawienie!

Ile kosztuje sesja zdjęciowa?

Cena sesji jest uzależniona od kilku czynników, m.in.

  • czasu sesji (niektóre dni weekendowe są dodatkowo płatne),

  • miejsca sesji (np. apartament czy większe studio jest dodatkowo płatne według cennika wynajmu, jeśli miejsce sesji jest bardziej odległe - dochodzą koszty dojazdu),

  • rodzaju sesji (co wpływa na stopień zaawansowania retuszu a tym samym czas dodatkowy przeznaczony na post produkcje zdjęć) czy też

  • ilości zdjęć,

  • makijażu / fryzury.

Koszt sesji zdjęciowej to nie tylko fizyczne zdjęcia, które otrzymujecie. To także konsultacja i wszystkie czynności związane z sesją, legalne oprogramowanie, prawa autorskie. 

Czy można dobrać zdjęcia?

Tak. Umawiamy się na pakiet zdjęć (uszyty na miarę dla Ciebie) ale wykonuję więcej ujęć i do wyboru dostajesz więcej zdjęć niż z pakietu. Zawsze możesz dokupić dodatkowe zdjęcia - cenę poznajesz przy zawieraniu umowy.

Czy muszę mieć własny makijaż?

Nie. Wszystko zależy od Ciebie. Najważniejsze jest to, żebyś czuła się przygotowana i piękna. Jeśli zechcesz - moja makijażystka, z którą współpracuję na stałe, wykona piękny i dopasowany do Ciebie (oraz sesji!) odpłatny makijaż. 

Czy dostępna jest garderoba?

Ustalamy indywidualnie. W większości sesji zdjęciowych (studio, plener, apartament) odbywają się w Twojej garderobie. Doradzam :) Od 01.01.2024r. w naszej garderobie pojawią się stylizacje do wynajęcia. Szczegóły są ustalane z profesjonalną stylistką podczas konsultacji.

Czy będę miał* się gdzie przebrać?

Tak! Namawiam Was do kilku stylizacji podczas sesji - w studio jest miejsce wyznaczone do przebrania się.

Jak długo dostępna jest galeria online ze zdjęciami do wyboru?

Z reguły ustawiam galerię na 3 miesiące. Twoje zdjęcia przechowuję na zewnętrznym nośniku przez co najmniej 6 miesięcy.

Czy mogę z kimś przyjść na sesję?

Zależy to od sesji. Jednakże osoby trzecie nie mogą być obecne ani utrwalać przebiegu sesji, w tym - mojego wizerunku.

Czy sesja plenerowa odbywa się niezależnie od pogody?

Nie. Zgodnie z regulaminem, każda ze stron (Ty i fotograf) może jednokrotnie przełożyć termin sesji bez podania przyczyny. Kiedy jednak umawiamy się na sesję w plenerze - śledzę pogodę i - jeśli jest zmienna, często proponuję tzw. plan B. Nie zależy mi na zrobieniu zdjęć bez względu na pogodę czy otoczenie. Moim celem jest sesja zdjęciowa, którą będziecie wspominać przez bardzo długi czas.

bottom of page