top of page
  • Zdjęcie autoraJustyna Szczygielska

Sesja kobieca / męska sesja lifestyle czy .... zdjęcie portretowe??? Sesja w plenerze czy... studio?


Cześć! Jestem absolutnie szczęśliwa zawodowo, że do mnie zajrzała/eś ;) Dzisiaj chcę napisać kilka słów o.... świetnym narzędziu współpracy jakim jest KONSULTACJA FOTOGRAFICZNA.

Gotowi? Kilka faktów:

Zatrzymywaniem Chwil i Miejsc w Kadrze zajmuję się już od kilkunastu lat, ponad trzy lata temu podjęłam decyzję (fantastyczną i potrzebną - jak mogę ocenić z perspektywy czasu) o całkowitej zmianie swojej zawodowej drogi i.... Zaczęłam zatrzymywać w Kadrze Was :)


Od samego początku na pierwszym planie stawiałam (nadal tak jest!) Was i relację z Wami mając PEŁNĄ ŚWIADOMOŚĆ i PEWNOŚĆ tego, że... będziecie wtedy zadowoleni ze zdjęć. Dlaczego?

 

Inaczej pozuje się przed nieznajomym, przed obcą zupełnie osobą. Jeśli nie jesteś profesjonalną/ym Modelką/em to... kiedy zobaczysz obiektyw, a dodatkowo np. lampy w studio to... Jak się szczerze lub szeroko uśmiechnąć? Jak wydobyć z siebie to "Coś" dla Męża? To, co najczęściej słyszę od Was, to słowa ....nie umiem pozować, ....nie wiem co zrobić, ....jestem niefotogeniczna.

Kiedy podczas swojej sesji wizerunkowej stanęłam po drugiej stronie obiektywu.... (przyznaję się szczerze przed Wami!) nie bardzo wiedziałam CO ZE SOBĄ ZROBIĆ i gdyby nie fakt, iż fotografowała mnie Kochana Znajoma Fotografka to.... no właśnie... Chyba bym pozostała bez...koncepcji.

 

Właśnie dlatego KONSULTACJA. Zdecydowanie WARTO poznać się jeszcze przed sesją :) Porozmawiać o marzeniach / oczekiwaniach / potrzebach wizerunkowych. Sam(a) zobacz co można zyskać:

Ja tam widzę same plusy konsultacji, a Ty? Może zastanawiasz się, co jest jej przedmiotem, o czym rozmawiamy? Już spieszę z odpowiedzią:

- rodzaj sesji (marzenie, prezent, potrzeba),

- miejsce sesji (czasem zastanawiacie się co wybrać),

- czas sesji (optymalny dla Ciebie, zgodny z moim planem),

- stylizacje (zaskoczysz się JAKIE to oczywiste!),

- opcje dodatkowe (makijaż / fryzura) - polecam i zachęcam ale nie przekonuję,

- uśmiechy, żarty, zachęta, pokazanie PRAWDZIWEGO "Oblicza"sesji ;)

- kaaaawa / herbata plus (UWAGA PANIE!!!) ciacho pyszne, jeśli się spotykamy a nie konsultujemy fotograficznie.


Najfajniejsza i najbardziej efektywna jest oczywiście konsultacja fotograficzna przy dobrej kawie ;) Proponuję Wam jednak też inne konsultacje: online lub po prostu telefoniczne. Tak naprawdę decydujecie Wy.


Być może pojawiło się w Waszych myślach pytanie: czy taka konsultacja jest odpłatna?

Generalnie zależy to od tego czy Wasza konsultacja będzie poprzedzała sesję czy też po prostu chcielibyście uzyskać informacje związane z przygotowaniem do sesji, nawet u innego fotografa. W pierwszym przypadku na pewno do końca tego roku (a planuję jeszcze w pierwszym kwartale następnego roku - już 2023!!!) będzie bezpłatna. Brzmi zachęcająco? Oczywiście!


To co - widzimy się ?


32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page